• Kumluca http://www.booked.net/
    +16°C

Haber


30
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, oda ve borsaların katkılarıyla kullanıma sunulan “TOBB Nefes Kredisi”yle ilgili Kumluca Ticaret Borsası’nda toplantı yapıldı. Toplantıya Kumluca Ticaret Borsası Başkanı Fatih DURDAŞ ve Denizbank Kumluca Şube Müdürü Kutlu Tamer Arslan katıldı.
Toplantıda KUTBO Başkanı Fatih DURDAŞ, korona virüs nedeniyle dünyada yaşanan ekonomik sıkıntıdan tüm sektörler gibi tarım sektörünün de etkilendiğini belirterek, finansmana erişimde sıkıntı yaşayan Borsa üyeleri için Nefes Kredisi’ni devreye koyduklarını söyledi. Finansman bulmakta zorluk çeken işletmeler için 27 Nisan’dan itibaren TOBB Nefes Kredisi’nin devreye girdiğini belirterek cirosu 3 milyon lirayı geçmeyen üyelerimize 50 bin TL, 3 milyon – 25 milyon cirosu olan üyelerimize 100 bin TL kredi verilecek. Böylelikle finansman sıkıntısı çeken üyelerimiz bir nebze olsun bu zorluğu giderebilecek.” dedi.
Fatih DURDAŞ, krediye tüm sektörlerin başvuracağını belirterek şunları söyledi: “Nefes kredisinde vergi-SGK borcu yoktur yazısı istenmeyecek. İlave maddi teminat olmayacak. 50 bin lira kredi için 150 TL banka masrafı dışında ek masraf olmayacak. KGF kefaleti için mevzuat gereği %0,75 komisyon alınacak. Üyelerimiz Borsamızdan alacakları Faaliyet Belgesi ile Denizbank Şubesine başvurabilecekler. Yıllık faizi 7.5 oranında belirlenen kredinin 2020’de anapara ve faiz ödemesi bulunmayacak. Geri ödemeler 2021 yılında 12 eşit taksitte yapılacak.”
Başkan Durdaş, Nefes Kredisi’ne destek veren TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU ile Denizbank Kumluca Şube Müdürü Kutlu Tamer ARSLAN’ a teşekkür etti.
Denizbank Kumluca Şube Müdürü Kutlu Tamer ARSLAN ise Nefes Kredisi ile ilgili yaptığı değerlendirmede KOBİ’lerin yanında olmaktan gurur duyduklarını belirterek: ”TOBB Nefes Kredisini hayata geçiren banka olmaktan mutluluk duyuyoruz. İş dünyasına hayırlı olsun” dedi.
Okunma Sayısı: 336
resim